poniedziałek, 15 kwietnia 2013

Sanatorium uzdrowiskowe Chemik - Duszniki-Zdrój


Na południowo-zachodnich krańcach kraju, w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim. w Kotlinie Kłodzkiej, niemal nad samą granicą z Czechami, położona jest niezwykle malownicza wioska uzdrowiskowa Duszniki-Zdrój, na wysokości 583 m n.p.m, pomiędzy górami Orlickimi a Bystrzyckimi, w dolinie rzeki Bystrzycy. Bogata historia okolicy owocuje niezliczonymi zabytkami, które są gratką dla turystów. Jednym z największych atutów miejscowości są wody mineralne - szczawy alkaliczne i żelaziste. Dodatkowo, słynne kąpiele borowinowe pomagają leczyć liczne dolegliwości.
Budynek Sanatorium Chemik położony jest w samym centrum uzdrowiska, na skraju Parku Zdrojowego, oprócz obiektów mieszkalnych, na 12 000 metrach kwadratowych powierzchni znajdują się tereny rekreacyjne oraz zadaszona wiata, przeznaczona do imprez zewnętrznych. Pobliskie tereny zachęcają do licznych spacerów, bliższych i dalszych, uprawiania sportów, zarówno letnich jak i zimowych.
Dla gości przygotowane jest 120 miejsc noclegowych, w tym kilkanaście dla osób, poruszających się na wózku inwalidzkim. Pokoje wyposażone są w TV, radio oraz posiadają pełne węzły sanitarne. W budynku sanatorium jest dostęp do internetu.
Od lat organizowane są turnusy rehabilitacyjne (OD/02/0014/12) oraz pobyty sanatoryjne. W ramach oferty turnusów rehabilitacyjnych przygotowane są pakiety usprawniająco-rekreacyjne dla osób z chorobami neurologicznymi, układu pokarmowego, z cukrzycą, z dysfunkcją narządu ruchu w tym osób na wózku inwalidzkim, ze schorzeniami laryngologicznymi, układu krążenia lub oddechowego, a także dla kobiet po mastektomii. Zabiegi odbywają się na sali gimnastycznej oraz w salach do kinezyterapii. Zapraszam do odwiedzenia strony internetowej Sanatorium Chemik.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz