wtorek, 26 marca 2013

Sanatorium uzdrowiskowe Malwa - Ustroń


W województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim, w Beskidzie Śląskim, na jego północnych stokach,  nad Wisłą, w bardzo malowniczej scenerii położone jest uzdrowisko Ustroń. Różnica wysokości między doliną, w której znajduje się Ustroń a Czantorią Wielką i Równicą wynosi 500 metrów. Bliskość gór Równicy, Czantorii oraz Orłowej sprawia, że Ustroń stanowi dogodną bazą wypadową dla turystyki pieszej. Na otaczające Ustroń góry prowadzi kilka znakowanych szlaków turystycznych, min. Główny Szlak Beskidzki.
Ośrodek wypoczynkowy Malwa, położony jest w bardzo atrakcyjnej części Ustronia, dodatkowo, dzięki bogatej bazie zabiegowej oraz dużemu doświadczeniu stał się jednym z najlepszych i najchętniej odwiedzanych w Ustroniu obiektów wypoczynkowych. Dzięki balneologii, rehabilitacji i fizykoterapii kuracjusze nabierają sił fizycznych oraz poprawiają swój stan zdrowia. Bogato wyposażone zaplecze lecznicze i rehabilitacyjne (wodolecznictwo, światłolecznictwo, elektro-lecznictwo, ultradźwięki, inhalacje indywidualne, masaże, krioterapia) pozwalają organizować pobyty sanatoryjne oraz turnusy rehabilitacyjne usprawniające i rekreacyjne (OR/24/0016/10) dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo dostępna jest jaskinia solno-jodowa z mikroklimatem morskim, szeroka oferta kulturalna i oświatowa, oferta dań kuchni regionalnej.
Baza mieszkalna składa się z 90 miejsc noclegowych w pokojach 1, 2 i 3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, w trzypiętrowym budynku, wyposażonym w windę. Większość pokoi przystosowanych jest dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Zapraszam na stronę internetową Sanatorium Malwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz