piątek, 11 grudnia 2015

Hotel Elita Iwonicz Zdrój


W Beskidzie Niskim, w województwie podkarpackim, w powiecie krośnieńskim, 8o km na płd. od Rzeszowa i 16 km od Krosna, na wysokości około 410 m n.p.m., w malowniczej części Iwonicza Zdroju, wśród wzniesień porośniętych lasami jodłowo - bukowymi, położony jest Hotel Elita, który zaprasza osoby niepełnosprawne na turnusy rehabilitacyjne. Iwonicz-Zdrój leży we Wschodnio-beskidzkim Obszarze Chronionego Krajobrazu. Na terenie miasta znajdują się źródła lecznicze, a także odwierty solanek jodobromowych oraz wody siarczkowe. Miejscowość jest cenionym ośrodkiem lecznictwa uzdrowiskowego i sanatoryjnego.
Ośrodek posiada uprawnienia do organizowania turnusów rehabilitacyjnych (OD/18/0006/15), o charakterze: nauki niezależnego funkcjonowania z niepełnosprawnością, psychoterapeutyczny, rozwijający zainteresowania i uzdolnienia (fotograficzne, plastyczne, taneczne, ekologiczne), usprawniająco-rekreacyjny, dla osób z następującymi schorzeniami: kobiety po mastektomii, alergia, autyzm, choroby dermatologiczne, choroby reumatyczne, cukrzyca, niedoczynność tarczycy, otyłość, depresja, zaburzenia głosu i mowy, choroby psychiczne, padaczka, upośledzenie umysłowe oraz upośledzenia umysłowe. Zajęcia rehabilitacyjne odbywają się na sali gimnastycznej, wyposażonej w materace, rowerki treningowe, piłki lekarskie, taśmy, skakanki. Ponadto w najbliższej okolicy Hotelu dostępny jest basen kryty, a także boisko, ścieżka zdrowia oraz powszechnie dostępne przepiękne trasy spacerowe (na Cergową, na Żabią,Górę, na Wólecką Górę, do Lasu Piekliska), które są główną atrakcją turystyczną Beskidu Niskiego.
Hotel Elita ma wyjątkowo kameralny charakter, na gości oczekują 43 miejsca mieszkalne - 4 pokoje 1-osobowe, 16 pokoi 2-osobowych oraz 3 apartamenty. Wszystkie pokoje posiadają klimatyzację, dodatkowo w części pokojów łazienki wyposażone są w Jacuzzi. W zakresie kulinariów ośrodek oferuje stołowanie się na stołówce, serwującej dania kuchni polskiej, w tym regionalnej. Po bliższe szczegóły zapraszam do odwiedzenia strony internetowej Hotelu Elita.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz